Jakie są różnice pomiędzy peruką naturalną, a syntetyczną

Peruki są dziś coraz bardziej popularne. Jest to zdecydowanie pozytywny trend, ponieważ peruki w decydowanym stopniu przyczyniają się do polepszenia samopoczucia i samooceny kobiet, które cierpią z powodu problemów trychologicznych. Czym zatem różnią się peruki naturalne od tych syntetycznych?

Włos naturalny i włos syntetyczny, czyli podstawa dzisiejszych peruk

Podstawą każdej peruki są włosy, które nadają jej pięknego wyglądu. Warto zaznaczyć, że kobiety, które decydują się na wybór peruki, bardzo często mają dylemat – wybrać perukę naturalną czy może syntetyczną. Peruki naturalne, jak sama nazwa wskazuje, wyprodukowane są z włosów naturalnych. Dzięki temu układają się bardzo naturalnie i można poddawać je zarówno modyfikacjom (cięcie farbowanie), jak i modelowaniu np. za pomocą lokówki czy prostownicy. Wadą tego typu peruk jest krótsza żywotność, ze względu na naturalny włos, który ulega zniszczeniu wraz z eksploatacją.

Peruki syntetyczne charakteryzują się włosem z włókna syntetycznego, które wyróżnia się bardzo imponującą trwałością. Warto jednak podkreślić, iż peruki syntetyczne nie mogą być w żaden sposób modelowane, czy personalizowane, ponieważ kontakt włosa syntetycznego z lokówką, czy prostownicą skończy się całkowitym zniszczeniem peruki.

Dlaczego warto kupować peruki w salonach Rokoko?

Jesteśmy obecni w branży perukarskiej od 20 lat, dlatego w naszych salonach oferujemy wyłącznie peruki wyróżniające się najwyższą jakością. Ponad 5000 modeli peruk dostępnych w naszych salonach mówi samo za siebie – wysoka jakość, doskonały wygląd i profesjonalna obsługa, to główne atuty naszych salonów. Co więcej, możesz też kupować nasze peruki za pośrednictwem naszego sklepu online!

Odpowiednio dobrana peruka to piękno w najlepszej postaci.